sobota, 21 listopada 2015

Kilka słów na temat nowego projektu
Od kilku miesięcy przymierzam się do realizacji prywatnego projektu, który po części związany jest również z moją pracą. Ponad dwa lata temu zmieniłam pracę i branżę. Z początku zastanawiałam się czy to była dobra decyzja. Ale jak miałam dwadzieścia kilka lat pamiętam, że przejeżdżałam przez miasto, w którym moja obecna firma posiada fabryki i mówiłam sobie po cichu, jak fajnie byłoby pracować w takiej firmie jak ta. Jak powtarzała moja Mentorka: należy marzyć, ale pamiętaj, aby marzenia doprecyzowywać. I tak kilka lat później zostałam zaproszona na rekrutację do firmy, o której w tzw. międzyczasie zapomniałam, a w której kilka lat wcześniej chciałam pracować.

Moja praca związana jest z sektorem publicznym i wszystkimi aspektami związanymi z takimi zagadnieniami, jak Livable City & Smart City. W zasadzie odkąd zaczęłam pracować opiekuję się klientami z sektora publicznego, ale dopiero w mojej obecnej pracy zrozumiałam po co tak naprawdę to wszystko robię - dla ludzi, czyli dla mieszkańców. I tak moja praca stała się moją pasją. Kilka miesięcy potem zostałam odpowiedzialna za swtorzenie strategii, która miała na celu rozwój projektów z zakresu kreowania przestrzeni publicznej za pomocą światła. Razem z zespołem przygotowaliśmy dokument, o który nas poproszono, a który przedstawiał nowe pomysły związane z angażowaniem mieszkańców i  aktywizacją lokalnego biznesu. Od tego czasu zaczęłam częściej myśleć o tym projekcie i poszukiwać wszelkich informacji związanych z kreowaniem przestrzeni i angażowaniem w nią mieszkańców. Tak od zwykłego zainteresowania zrodziła się moja pasja, której poświęcam coraz więcej czasu. Jakiś czas temu postanowiłam coś więcej zrobić z moimi zainteresowaniami i nakreśliłam plan własnego rozwoju w tym temacie. Zaczęłam od zapisania się na studia podyplomowe na kierunek "Miasta i metropolie. Studia miejskie". na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kierunek ten prowadzony jest dopiero od trzech lat więc widać, że jest to dość nowa dziedzina, którą w Polsce dopiero się kształtuje.

Postanowiłam już nie czekać z moim prywatnym projektem i zacząć realizację pomysłu pisania serii artykułów, które będą miały na celu zainteresowania Was i zainspirowania tematyką przestrzeni, w której żyjecie i w której chcecie spędzać czas ze znajomymi czy rodziną. Mam nadzieję, że uda mi się Wam pokazać ciekawe projekty, które realizowane są na świecie, ale także na naszym polskim podwórku. Będę starała się przybliżyć się Wam prace Architektów i Plastyków miejskich. Opowiem z jakimi wyzwaniami się borykają na co dzień, aby tworzyć miasta przyjazne nam, jako mieszkańcom. Mam nadzieję, że mój projekt pozwoli Wam inaczej i bardziej świadomie spojrzeć na otoczenie, w którym funkcjonujecie, a być może zainspiruje do tego, aby wspólnie z sąsiadami wykreować swoją własną przestrzeń.

Swój projekt zaczęłam od sesji zdjęciowej, którą wykonała dla mnie Dorota Sławińska oraz napisania krótkiego bio, które wymaga jeszcze doszlifowania, ale od czegoś trzeba zacząć... :)

Trzymajcie proszę kciuki za projekt!

Kilka słów o mnie:

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z wykształcenia Politolog, a obecnie studentka Akademii Sztuk Pięknych na kierunku studiów podyplomowych: Miasta i Metropolie. Studia miejskie.

Przez 8 lat związana z branżą IT (Sygnity, Microsoft), a od prawie 3 lat z firmą Philips Lighting, gdzie realizuje swoje pasje związane z kreowaniem przestrzeni publicznej w dużych i średnich miastach.

Z ramienia firmy Philips jest członkiem Polskich Miast Przyszłości. Na co dzień pracuje z Włodarzami miast i gmin, architektami miejskimi, estetami i konserwatorami miejskimi, a także innymi przedstawicielami samorządów lokalnych. Realizuje projekty w zakresu Smart City and Livable Cities razem z NGO'sami typu Pracownia Miejska, Unep Grid i KIGEiT.

Prywatnie od ponad 6 lat mieszka w Warszawie, interesuje się wszelkimi publikacjami związanymi z przestrzenią miejską i jej filozofią, a także fotografią artystyczną i pracami Helmuta Newtona oraz Szymona Brodziaka. Obecnie prowadzi projekt badawczy na temat współczesnego mieszkańca dużej aglomercji oraz jego wizji miasta, w którym chciałby żyć, mieszkać, pracować i spędzać czas z rodziną oraz przyjaciółmi.


3 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Zapraszam i mam nadzieję, że uda mi się Was zaciekawić nowym cyklem artykułów :)

      Usuń
  2. trzymam kciuki za projekt :) Przepiękne zdjęcia :)

    OdpowiedzUsuń