sobota, 15 grudnia 2012

cisza, spokój, odpoczynek, czyli weekend w Tykocinie.

Dzisiaj chciałabym pokazać Wam pewne miejsce, które zaczarowało mnie swoim klimatem...
Dworek Kiermusy, który znajduje się w Tykocinie na Podlasiu, około 180 km od Warszawy.

Koniec roku, zakończenie jednego z dwóch najbardziej intensywnych okresów w pracy, zbliżające się święta, rozterki w życiu prywatnym... te oraz inne czynniki nałożyły się na siebie i spowodowały, że tylko wyjazd z Warszawy mógł mi pomóc.
Potrzebowałam ciszy, spokoju, odpoczynku, zmiany klimatu, zwolnienia tempa... i trafiłam właśnie tam. Czas spędzony w tym uroczym miejscu dał mi to wszystko, wszystko czego mi było trzeba.

Dworek znajduje się kilkanaście kilometrów od głównej trasy na Białystok. Po pokonaniu długiego odcinka drogi, który prowadzi przez bajkowy las, docierając na miejsce ma się wrażenie, że dotarło się na koniec świata. Piękny krajobraz, przyroda... ja trafiłam akurat na bijące mocno swymi promieniami słońce i temperaturę w okolicach -10 stopni. Lśniący śnieg, który dodatkowo skrzypiał pod nogami dodawał niesamowitego klimatu...

Na miejscu znajduje się jeden główny stary dom - "Dworek nad Łąkami" oraz kilka dodatkowych domków zwanych "Dworskimi Czworakami". Tuż obok, w "Karczmie Rzym", można zaspokoić swoje kulinarne pragnienia w bardzo specyficznym wiejsko-podlaskim klimacie :) przy kominku, z równie specyficzną muzyką w tle :)

Na terenie Kiermusów, zwanych „Ostoją żubra i tradycji szlacheckiej” znajduje się również Dworskie Spa oraz Basen, Staw Pełen Ryb i Stanica Rzeczna, Wędzarnia i Smażalnia Ryb, Jarmark Staroci oraz Aleja Dębów, na której znane nam ze świata artystycznego osoby posadziły owe dęby kilka/kilkanaście lat temu i podpisały je swoim nazwiskiem. Cały kompleks jest naprawdę ogromny, więc jest co zwiedzać w wolnej od 'nic nierobienia' chwili :)

Bardzo polecam... a magię tego miejsca możecie również zobaczyć na poniższych zdjęciach... 

 
 
 
 
 
 
 
 

* http://www.kiermusy.com.pl/

7 komentarzy:

 1. faktycznie - idealne do odnalezienia spokoju i siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. może kolejne miejsce odkryję na południu kraju, żebyś miała bliżej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ładnie, tak nastrojowo i sielsko :)

  OdpowiedzUsuń
 4. cieszę się, że Wam się podoba :) i naprawdę ten śnieg dodaje uroku temu miejscu, myślę, że latem jest tam zupełnie inaczej! ale jeśli będzie okazja - pojadę i dam znać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Och jak cudnie! zdecydowanie moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Portal „ Tykociner” zaprasza do współpracy!

  Portal „Tykociner” to niezależna i niekomercyjna inicjatywa społeczna, której celem jest popularyzacja krajobrazu kulturowego Tykocina, a także zapoczątkowanie wielowymiarowej dyskusji na temat współczesnego kontekstu tego miasta. Zadaniem portalu „Tykociner” jest wywołanie głębszej refleksji na temat etosu współczesnej kultury małomiasteczkowej. Portal tworzą Tykocinerzy, a więc ludzie, którym Tykocin jest po prostu bliski, w których budzi emocje. Niezależnie od miejsca zamieszkania… Zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją i nadsyłania różnorodnych refleksji związanych z Tykocinem!

  Zapraszamy do zajrzenia na nasz portal
  www.tykociner.net
  www.facebook.com/tykociner

  OdpowiedzUsuń