piątek, 1 maja 2015

Ludzie Australii

Ostatnio coraz częściej wracam wspomnieniami do ostatniego urlopu, czyli do wyprawy do Australii. Jako, że moją pasją są ludzie i ich obserwowanie to dzisiejszy post właśnie im poświęce. W końcu to ludzie tworzą miejsce, są ich odzwierciedleniem, to oni i my je kreujemy.

To co mnie pozytywnie zaskoczyło w Australii to to, że ludzie są bardzo mili, uprzejmi i zawsze uśmiechnięci. Czy to jest Pan w kawiarni, pani w sklepie czy ludzie na ulicy. Sami zaczepiali nas na ulicy, jak staliśmy z mapą, aby zapytać czy potrzebujemy pomocy i czy mogą jakoś pomóc. Brzmi to niewiarygodnie, ale naprawdę tak było.

Miło też było patrzeć na starszych ludzi, którzy nie spędzali czasu w domu, a chętnie spotykali się w parkach, aby pograć w szachy z osobami, które akurat w pracy miały przerwę na lunch i wybrały się do parku. Spacerowali, uprawiali sporty: biegali, pływali w oceanie, jak my na krytym basenie, ćwiczyli jogę... Miałam wrażenie, że korzystali ze swojego wieku, cieszyli się nim, a nie umartwiali codziennymi sprawami.

Takie samo wrażeniem odniosłam jeżeli chodzi o resztę mieszkańców tej wyspy, a jednocześnie kraju. O godzinie 12:30-13:00 każdego dnia w Royal Botanic Garden można było spotkać pracowników okolicznych biur, którzy w przerwie lunchowej z przypiętymi do sportowych spodenek biegali z firmowymi budgami. Potem wracali do biura z nową energią do dalszej pracy. Po pracy chodzili na spotkania ze znajomymi, ćwiczyli jogę w parku lub inne sporty aerobowe, chodzili na surfing tuż po pracy lub zaraz po niej. Tam jakość życia jest ważniejsza niż dobro materialne, dlatego Australia to drugi kraj na świecie, gdzie żyją najszczęśliwsi ludzie. No cóż... Można brać tylko z nich przykład i szukać równowagi w swoim życiu, aby złapać zdrowy balans między pracą, a życiem prywatnym.5 komentarzy:

 1. zazdroszczę Ci tej wyprawy <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę Ci podobnej wyprawy w najbliższym czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne zdjęcia. Mnie też najbardziej interesują ludzie w nowych miejscach. To jak żyją, jacy są.. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i doskonale rozumiem Twoje zainteresowania. Czasami lubię usiąść gdzieś na ławce i poobserwować ludzi. To jak ze sobą rozmawiają, życzliwość ludzką, ich gesty, itd.

   Usuń
 4. Bardzo lubię podpatrywać ludzi, ich zachowania, gesty. miny. Świetne ujęcia ! Pozdrawiam - M.

  OdpowiedzUsuń