wtorek, 6 grudnia 2016

Lion. Droga do domu.

Dawno nie było mnie w kinie więc zaległości mam w tym obszarze spore, a jestem uzależniona od dobrego niszowego kina. Tęskniąc za dużym ekranem postanowiłyśmy z przyjaciółką obejrzeć film, który wszedł do kina 2 grudnia i nie należy niestety do kina niszowego, ale za to film oparty na faktach, a takie hostorie zawsze są dla mnie ciekawe - "Lion. Droga do domu".

Tytułową rolę Saroo gra Dev Patel, którego mogliście już zobaczyć w Slumdogu. Dziewczynę Saroo, czyli Lucy gra niezwykła Rooney Mara, którą mogliście z kolei oglądać np. w "Dziewczynie z tatuażem". W filmie występuje również świetna, jak w każdej roli, Nicol Kidman. Nicole wciera się w rolę przybranej mamy Saroo.

Film opowiada historię chłopca, który w wieku 5 lat, czekając na stacji kolejowej na brata, wsiada przez przypadek do pociągu i w nim zasypia. Budzi się po pewnym czasie, gdy pociąg jest już daleko od domu. Tak przez kilka dni przemierza Indie docierając do Kalkulty, gdzie finalnie trafia do sierocińca. Stamtąd jest adoptowany przez parę Australijczyków i tak trafia do tzw. lepszego świata, gdzie dorasta i staje się mężczyzną, zaznaje na nowo bliskości i matczynej miłości. Jednak w każdym z nas drzemie chęć poznania swoich własnych korzeni i tak rzuca wszystko, aby dowiedzieć się kim jest i gdzie jest jego dom. Szczegółów nie będę zdradzać, jeżeli wybieracie się na film do kina.

Historia prawdziwa. Wzruszająca. Niesamowicie pięknie opowiedziana. Trochę za bardzo w amerykańskim stylu, ale na 10 punktów przyznałabym 8,5.

Na pewno musicie nastawić się na sceny czasem drastyczne, obdzierające ze złudzeń, ale pełno w tym filmie nadziei, miłości i przywiązania do najbliższych.

Jeżeli jescze nie wybraliście się do kina lub nie czytaliści książki to gorąco Was zachęcam, aby zapoznać się z tą historią, która zapewne zdarza się raz na milion przypadków, ale to właśnie takie historie pokazują, że warto marzyć, tęsknić i walczyć.

Źródło: TUTAJ

3 komentarze:

 1. Film musi być po prostu genialny :O

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie oglądałam , ale obejrzę ponieważ zaciekawił mnie ;)
  https://xthy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Seems amazing, thanks for sharing dear
  Great blog! I'm following you! Follow back?***
  http://omundodajesse.blogspot.pt/

  OdpowiedzUsuń