środa, 20 marca 2013

Miłość według Sławomira Fabickiego

Weekendy to dla mnie czas odpoczynku, nadrobienia towarzyskich i filmowych zaległości, picie kawy bez chwili pośpiechu, chodzenie w pidżamie do południa i delektowanie się powolnie upływającym czasem...
 
W zeszły piątek wybrałam się z przyjaciółką na film "Miłość" Sławomira Fabickiego. Szczerze mówiąc repertuar w kinach ostatnio jest dość skromny i trudno wybrać dobry ambitny film do obejrzenia, który po wyjściu z kina nadal zachwyca i powoduje, że jego obrazy powracają przez kilka następnych dni...
 
"Miłość" Fabickiego to opowieść o młodym małżeństwie - Marii (Julia Kijowska) i Tomka (Marcin Dorociński), które oczekuje dziecka. Ich młodzieńcza miłość szybko zostaje wystawiona na próbę, a przez cały czas trwania filmu obserwujemy bohaterów, jak radzą sobie z dość traumatycznym wydarzeniem, które zaczyna burzyć ich świat i powoduje, że oddalają się od siebie.  
 
Jest to film trudny. Film, w trakcie, którego zadajemy sobie wiele pytań. Film, który pokazuje ile jesteśmy w stanie znieść, ile wycierpieć, by ktoś nas zwyczajnie kochał. W pewnym momencie nasuwa się pytanie, a gdzie nasza godność? Gdy ktoś nam mówi, nie kocham Cię, nie szanuje, po raz pierwszy uderza, wyzywa od najgorszych... Czy to jest właśnie miłość? Czy jest to po prostu dramatyczna potrzeba zaspokojenia swojej potrzeby bycia kochanym i bycia z kimś tak w ogóle?

Każdy z nas w trakcie trwania tego filmu odpowiada sobie na własne pytania.
 
Na pewno jest to film inny niż wszystkie do tej pory o miłości. Obdziera nas z pięknych wyobrażeń, a pokazuje często naszą rzeczywistość. Pytanie tylko czy to jest właśnie miłość?! 
Zdjęcia: Filmweb

4 komentarze:

 1. jeszcze filmu nie widziałam, bo mieszkam za granicą i mam utrudniony dostęp do polskich nowości, ale myślę, że choćby dla niecodziennej formy ukazywania "Miłości" cierpliwie poczekam i go obejrzę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak będziesz miała okazję to obejrzyj koniecznie! A może Ty polecisz jakieś ciekawe filmy, które miały już u Ciebie premierę? ;)

   Usuń
 2. Czytałam recenzję ,Miłości'i chciałabym obejrzeć ten film.
  Wiem,że to nic prostego,jak życie,małżeństwo,itd.....
  A miłość też ma ciemne strony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego ten film jest prawdziwy, bo odkrywa przed nami tę drugą stronę miłości...

   Usuń